Recykling

25 Lis 2016

Ceny złomu i metali w skupie

Ceny na skupach złomu mogą bardzo się różnić w zależności od miejscowości w której dany skup się znajduje, poniżej przykładowe rozbieżności w cenach jakie możemy spotkać na naszym rynku.
25 Lis 2016

Recykling opon

Szacuje się, że w Polsce jeździ ponad 18 mln pojazdów, a wiadomo że każdy pojazd potrzebuje opon. Biorąc pod uwagę fakt, że opony zmieniamy raz na kilka lat to można stwierdzić, że zużytych opon produkujemy naprawdę dużo.
27 Kwi 2016

Recykling tworzyw sztucznych

Produkujemy co raz to więcej tworzyw sztucznych, już teraz na jednego mieszkańca Polski przypada około 60 kilogramów zużycia tworzyw w różnych zastosowaniach. Z czego tylko 10% się odzyskuje. Niestety rezygnacja z opakowań szklanych(często zwrotnych) na rzecz tańszych
26 Kwi 2016

Ceny makulatury w skupie

Ceny na skupach makulatury mogą bardzo się różnić w zależności od miejscowości w której dany skup się znajduje, poniżej przykładowe rozbieżności w cenach jakie możemy spotkać na naszym rynku.
26 Kwi 2016

Recykling papieru (odzysk makulatury)

Odzysk makulatury(recykling papieru) ma uzasadnienie ekonomiczne, ponieważ dzięki wykorzystaniu makulatury są niższe koszty pozyskiwania włókien celulozowych w porównaniu pozyskiwania tego surowce z drewna. Obecnie przecięty mieszkaniec świata zużywa rocznie około 50 kilogramów papieru przy światowej produkcji 318